CHP’de ikinci DEM krizi mi? ‘PKK’ya ve onun yolundan gidenlere yakın değilim’

Ahmet Akın, “Milletin bayrağına, vatanına kudurmuş bir şekilde hainlik yapan terör örgütü PKK’ya, onun yandaşlarına, ondan beslenenlere, onun yolundan giden şerefsizlere de yakın değilim. Hiçbir zaman yakın olmadım.” dedi.

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal ise, ‘Seçildiğimde belediyenin kapısı DEM Partililer dışında herkese açık olacak.’ açıklamasında bulunmuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın seçmenlerle bir araya geldiğinde sert ifadeler kullandı. İfadelerin hedefi doğrudan terör örgütü dolaylı olarak da DEM Parti olarak yorumlandı.

“ONUN YOLUNDAN GİDEN ŞEREFSİZLERE…”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın, “Milletin bayrağına, vatanına kudurmuş bir şekilde hainlik yapan terör örgütü PKK’ya, onun yandaşlarına, ondan beslenenlere, onun yolundan giden şerefsizlere de yakın değilim. Hiçbir zaman yakın olmadım.” dedi.

CHP’DEKİ 2. ÇIKIŞ

CHP kısa süre önce de Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın benzer bir çıkışıyla karşı karşıya kalmıştı. Burcu Köksal “Seçildiğimde Afyonkarahisar belediyesinin kapları DEM Parti hariç bütün partilere açık olacak” demişti.

GÖZLER ÖZGÜR ÖZEL’DE

Köksal’ın sözlerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den düzeltme gelmiş, ancak Köksal sözünden dönmemiştir. Ahmet Akın’ın açıklamasının ardından gözler CHP lider Özel’e çevrildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x