Erdoğan’dan sandığa saatler kala çok ağır suçlama

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da ‘gençlerle buluşma’ etkinliğine katıldı.

Burada soruları yanıtlayan Erdoğan, soruşturmaya konu olan, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği belirtilen para sayma görüntülerine ilişkin konuştu.

“RASTGELE KONUŞMUYORUM”

Erdoğan “Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerin ortada dolaştığı hatta Kandil’e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz” iddasını dile getirdi.

Erdoğan “Rastgele konuşmuyorum, Kandil’e gidiyor ve gereği yapılıyor. Kimsenin itiraf edemediği gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN’A ÜYE YANITI

Erdoğan, milletvekili Suat Pamukçu’nun Yeniden Refah Partisi’nden istifa edip AK Parti’ye katıldığını hatırlatarak, şunları söyledi:

– Geçenlerde partimize malum bir katılım oldu. Suat Pamukçu kardeşimizin katılımını yaptık. Birisi de ‘Suat Pamukçu katılsa ne olur? Bizim zaten 250 bin üyemiz var dedi. Ya Hu senin 250 bin üyen var da AK Parti’nin üye sayısından haberin var mı? 11 milyon 500 bin üyemiz var. Böyle acemilik olur mu? Söylediği şeye bak.

– Bir milletvekilinin bize katılımı neymiş, kendilerinin 250 bin üyesi varmış. Demek ki bu matematik de bilmiyor, çok acemi. Bizim sayımız 11 milyon 500 bin üye. Şu anda Türkiye’de üye sayısı itibarıyla bizimle aşık atacak bir parti yok, ana muhalefet de dahil. Hepsini topla bir çuvala koy bizimle aşık atamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x