Hollywood yıldızı Marilyn Monroe’nun mezarının yanı satışa çıkıyor

Marilyn Monroe ve Hugh Hefner’in yakınındaki mezar satışa çıkıyor. Monroe’nun Los Angeles’taki mezarının bir sıra yukarısı ve dört boşluk solu müzayedede satışa çıkacak. Mezar, cumartesi günü açık artırmaya çıkacak ve fiyatının 200.000 ila 400.000 dolar arasına ulaşması bekleniyor.

Monroe’nun mezarı, Playboy dergisinin kurucusu Hugh Hefner‘a da oldukça yakın.

Julien’s Auctions tarafından gerçekleştirirlen açık artırmada Monroe’nun The Seven Year Itch (1955) filmindeki elbisesi, The Misfits (1960) filminin basın toplantısında giydiği elbisesi ve daha birçok kıyafeti de satışa çıkacak.

EŞYALARI DA SATILACAK

Yıldızın kapağında yer aldığı ilk Playboy dergisi, Elizabeth Arden markalı ruju, Hefner’ın ceketi ve ipek pijamaları da satılacak eşyalardan.

Müzayede evi bu fiyatın en az dört katına çıkacağını tahmin etse de, mezar alanı için 50.000 dolarlık bir başlangıç teklifi bulunuyor.

Monroe’nun 1962’deki ölümünden sonra eski kocası Joe DiMaggio, onun için Westwood Village’da özel bir cenaze töreni düzenledi. Playboy’un kurucusu Hefner daha sonra aktörün yanındaki bir mezarlığa defnedilmesi planlandı. 2009’da Los Angeles Times’a “Marilyn’in yanında sonsuzluğu geçirmek, vazgeçilemeyecek kadar tatlı” demişti.

2017’de ölen Hefner‘in 1992’de yerini garanti altına almak için 75.000 dolar harcadığı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x